Turniej wiedzy pożarniczej OTWP odbył się w dniu 11.03.2016 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lisich Jamach, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Lubaczów.

Eliminacje zostały przeprowadzone w formie pisemnej i ustnej. Pytania /30/ dotyczyły zasad postępowania na wypadek pożaru, techniki pożarniczej, sprzętu ratowniczo – gaśniczego, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Do eliminacji ustnych zakwalifikowało się 4 osoby z grupy pierwszej i 3 osoby z grupy drugiej.

W wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej:

I grupa wiekowa /szkoła podstawowa/

1. Dawid Antosz – SP w Krowicy Samej
  2. Kacper Chomyszyn – ZSP w Młodowie
  3. Mateusz Lasowy – SP w Krowicy Samej
  4. Wiktoria Szutka – SP w Załużu.

II grupa wiekowa /gimnazja/

1. Wojciech Świstowicz – ZSP w Młodowie
  2. Dawid Mańczak – ZSP w Baszni Dolnej
  3. Sebastian Furgała – ZSP w Lisich Jamach

Dwóch laureatów z każdej grupy wiekowej /pierwsze dwa miejsca/ weźmie udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 8 kwietnia br. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy i upominki, natomiast zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Turniej Wiedzy Pożarniczej zorganizowała i przeprowadziła komisja składająca się z przedstawicieli Urzędu Gminy Lubaczów i członków Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lubaczowie.

Mamy nadzieję, że udział w Turnieju przyczynił się do poznania zasad i przepisów przeciwpożarowych.

lubaczow.com.pl