24 lipca 2022 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Łukawcu świętowała jubileusz 110-lecia założenia jednostki. Jednym z głównych punktów uroczystości było uhonorowanie odnowionego sztandaru OSP Złotym Znakiem Związku. W trakcie spotkania wręczono także odznaczenia strażackie, pamiątkowe podziękowania, odbyła się także ceremonia wbijania symbolicznych gwoździ przez gości honorowych i darczyńców odnowienia sztandaru.

Niedzielna uroczystość rozpoczęła się od Mszy świętej w sanktuarium MB Łukawieckiej, której przewodniczył ks. wikary Tomasz Putkowski. Następnie strażacy prowadzeni przez dowódcę uroczystości kpt. Dariusza Żrałkę udali się na plac przy remizie. Po złożeniu meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystości i wciągnięciu flagi na masz sztandar OSP Łukawiec został uhonorowany Złotym Znakiem Związku.

Po rozdaniu medali i wyróżnień przyszedł czas na wbijanie pamiątkowych gwoździ na tablicę ufundowaną przez gości honorowych i darczyńców odnowienia sztandaru.

W tej uroczystości brał udział Prezes OSP dh Jan Chomyszyn, który wbił pamiątkowy gwóźdź od strażaków z naszej jednostki w tablicę okolicznościową.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się piknik rodzino-strażacki na którym każdy mógł spróbować strażackiej grochówki. Strażacy przygotowali także foto ściankę, pokazy sprzętu, balony z okolicznościowym nadrukiem, darmowy plac zabaw i malowanie twarzy. Na placu można też było obejrzeć wystawę zdjęć z różnych przedsięwzięć, w których brała udział miejscowa jednostka.

Z naszej strony gratulujemy jubileuszu oraz życzymy dalszych sukcesów i pomyślności.

Gmina Wielkie Oczy/ OSP Krowica Hołodowska