11 listopada uroczyście będziemy obchodzić stulecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków, w tym również mieszkańców gminy Lubaczów – nasz kraj odzyskał suwerenność.

Zachęcam wszystkich mieszkańców do wspólnego wyrażenia naszej radości, a także szacunku do symboli narodowych, z dumą wywieszając flagę narodową na naszych domach już 8 listopada, kiedy to w naszej gminie rozpoczniemy główne uroczystości związane z obchodami tej wspaniałej rocznicy. Pamiętajmy również, że zgodnie z obowiązującymi zasadami wywieszona flaga powinna być czysta i wyprasowana. Powinna również powiewać i swobodnie opadać, nie dotykając ziemi ani innego podłoża.

Niech biało-czerwone flagi, powiewające przed naszymi posesjami, domami, podkreślają poczucie wspólnoty i dumy z osiągnięć Polski oraz dają wyraz naszych uczuć patriotycznych względem Ojczyzny.

Wójt Gminy Lubaczów
Wiesław Kapel