Od 1 kwietnia funkcję Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie pełni brygadier Michał Lautenszleger. Decyzję o jego powołaniu odczytano podczas uroczystej zbiórki, która miała miejsce w środę (05.04).

Podkarpacki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał bryg. Michała Lautenszlegera na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie. Zastąpił on młodszego brygadiera Wojciecha Wusa, który niedawno przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

Podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Powiatowej PSP w Lubaczowie życzenia nowemu komendantowi składali m.in. poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusz Jabłoński, Marta Tabaczek – przewodnicząca Rady Powiatu Lubaczowskiego oraz samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, leśnicy i strażacy.

bryg. mgr inż. Michał Lautenszleger swoją służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 2002 roku. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. W trakcie służby podnosił kwalifikacje kończąc m.in. studia magisterskie w specjalności Zarządzanie bezpieczeństwem w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno – Ekonomicznej w Jarosławiu. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w Komendzie Powiatowej PSP w Oleśnie na stanowisku ratownik. Następnie podjął służbę stałą kolejno w Komendzie Miejskiej PSP w Opolu i Komendzie Miejskiej PSP we Wrocławiu, gdzie w następnych latach pełnił służbę na kolejnych stanowiskach służbowych. Od 2013 roku pełni służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, w tym od grudnia 2022 roku na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie, a od 17 marca jako pełniący obowiązki Komendanta.

źródło: elubaczow.com