Etap powiatowy turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”.

W piątek 8 kwietnia w siedzibie Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaczowie uczniowie szkół podstawowych,gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubaczowskiego zmierzyli się z wiedzą pożarniczą w Finale Powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Najlepsi będą reprezentowali powiat na etapie wojewódzkim konkursu.

Konkurs odbywa się w następujących kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i  wiedzy na temat techniki pożarniczej. Jak się okazuje, większość uczestników konkursu to członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych, którzy w konkursie startują od kilku lat.

Podczas eliminacji powiatowych uczestnicy rozwiązywali test pisemy, a ci, którym poszło najlepiej,  przeszli do etapu ustnego konkursu. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury: st.kpt. Dariusz Wałczyk, st. kpt. Michał Lautenszleger i mł. kpt. Wojciech Wus.

 W przerwie konkursu pokazy ratownictwa dali zawodowi strażacy z PSP w Lubaczowie.

 W końcowej klasyfikacji konkursu najlepsi okazali się:

 w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce- Kacper Chomyszyn

II miejsce-  Dawid Antosz

III miejsce- Miłosz Kudła

 w kategorii gimnazjów:

I miejsce- Dawid Golis

II miejsce-  Wojciech Świstowicz

III miejsce- Alicja Tomaszczuk

 w kategorii  szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce- Edyta Stankiewicz

II miejsce-  Patryk Kawalec

III miejsce- Radosław Wojtanowski

Trójka najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych w nagrodę otrzymała m.in. sprzęt multimedialny, rower i dyplomy, a wszyscy pozostali uczestnicy gadżety sportowe oraz dyplomy. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą reprezentowali powiat lubaczowski na finale wojewódzkim konkursu.

Organizatorem eliminacji powiatowych turnieju jest Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie i Związek Ochotniczych Straży Pożarnych w Lubaczowie. Nagrody ufundował Starosta Lubaczowski.

www.lubaczow.powiat.pl

Jako OSP Krowica Hołodowska możemy pochwalić się sukcesem Dawida Antosza z Krowicy Samej, który zajął II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.