Festiwal Dziedzictwa Kresów 2018

5 sierpnia nasza jednostka brała udział w kliku ważnych wydarzeniach.  Już od samego rana strażacy z Krowicy Hołodowskiej wraz ze strażakami z całej gminy zabezpieczali teren Kresowej Osady w Baszni Dolnej.

Strażacy dbali o płynność ruchu samochodowego oraz wyznaczanie miejsc parkingowych. Prace trwały do późnych godzin nocnych. 

Łącznie 8 jednostek OSP z całej Gminy Lubaczów, Straż Graniczna, Polica oraz strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2033 im. gen. bryg. Józefa Kustronia w Lubaczowie brały udział w zabezpieczaniu tej imprezy masowej.

W tym dniu jak pisaliśmy wcześniej nasza jednostka brała udział w akcji usuwania skutków gwałtownej burzy, która przeszła przez nasz powiat. 

W pierwszą niedzielę sierpnia wypadła również uroczystość Przemieniana Pańskiego. Tego dnia w naszej parafii odbywa się odpust. Nasi strażacy z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą co roku uczestniczą w tym święcie razem ze swoim sztandarem. Od nie dawna druhowie również podczas procesji niosą figurkę swojego patrona św. Floriana. 

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.