Festiwal Kultur i Kresowego Jadła 2016

7 sierpnia nasi druhowie uczestniczyli w 3 bardzo ważnych wydarzeniach.  Już od samego rana strażacy z Krowicy Hołodowskiej wraz ze strażakami z całej gminy zabezpieczali teren Kresowej Osady w Baszni Dolnej.

Wspólnie dbali o płynność ruchu samochodowego oraz wyznaczanie miejsc parkingowych. Praca strażaków rozpoczęła się znacznie wcześniej niż miało miejsce planowe rozpoczęcie uroczystości i trwała do późnych godzin nocnych. 

O 11.30 odbyła się uroczysta msza odpustowa w Krowicy Samej. Jak co roku druhowie podczas takich uroczystości niosą baldachim, a w tym roku jeden ze strażaków ponadto czytał czytanie. 

O godzinie 13.00 na stadionie sportowym w Krowicy Hołodowskiej odbył się mecz pomiędzy LKS Graniczni Krowica a LKS Skołoszów. Spotkanie było zabezpieczane pod względem medycznym przez naszych druhów. 

Poniżej film z występu zespołu Enej a także kilka zdjęć z festiwalu. 

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.