W sobotę 25 lutego 2023r. został przeprowadzony Halowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Wójta Gminy Lubaczów. Rozgrywki odbywały się na hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach.

Turniej otworzył Pan Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów witając drużyny, zawodników i przedstawicieli służb.

Do rozgrywek w systemie „każdy z każdym” przystąpiło siedem drużyn:

– Komenda Powiatowej Policji w Lubaczowie
– KP Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie
– Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie
– Placówka Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju
– 34 Batalion Lekkiej Piechoty z Jarosławia 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
– Oddział Celny w Budomierzu
– Oddział Gminnego Związku OSP RP w Lubaczowie

W wyniku sportowej rywalizacji I miejsce, a tym samym tytuł „MISTRZA” wywalczył 34 Batalion Lekkiej Piechoty z Jarosławia uzyskując w tabeli końcowej 13 punktów. Pozostałe drużyny zajęły kolejno:

II miejsce – Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie (12 pkt)
III miejsce – Oddział Celny w Budomierzu (11 pkt)
IV miejsce – Komenda Powiatowej Policji w Lubaczowie
V miejsce – Oddział Gminnego Związku OSP RP w Lubaczowie
VI miejsce – Placówka Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju
VII miejsce – KP Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie

Wszystkie drużyny otrzymały z rąk Pana Wiesława Kapla i Pana Jana Kudyby – Z-cy Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach pamiątkowe dyplomy oraz piłki nożne, zaś za trzy pierwsze miejsca wręczono puchary.

„Najlepszym Strzelcem” z wynikiem 9 bramek został Sebastian Grunt reprezentujący zwycięską drużynę. Natomiast tytuł „Najlepszego Bramkarza” otrzymał Tomasz Sikaczewski zawodnik Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie, który w ciągu całego Turnieju nie obronił tylko 1 bramki. Panowie otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Grę sędziowali: Dariusz Michalec, Michał Szczybyło i Mirosław Powroźnik

Wszyscy uczestnicy turnieju, zawodnicy, opiekunowie zespołów, kierownicy drużyn skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lisich Jamach.

Na podsumowanie Wójt podziękował zawodnikom za wspaniałe sportowe widowisko, pełne emocji i walki o punkty do ostatnich minut Turnieju, dzięki temu całe wydarzenie oglądało się z wielką przyjemnością.

Dziękujemy wszystkim drużynom za zaangażowanie i chęć udziału w zmaganiach, a dyrekcji i pracownikom szkoły za przygotowanie obiektu i poczęstunku.

Gmina Lubaczów