Historyczne eksponaty i najnowszy sprzęt pożarniczy obejrzane w ramach jednej wycieczki MDP z Krowicy Hołodowskiej

W sobotę, 24 czerwca, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Krowicy Hołodowskiej w ramach projektu „Równać szanse” wybrała się na wycieczkę do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Młodzież zwiedziła również siedzibę Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, działającej na terenie lotniska Kraków-Balice.

myslowice_mdp_2017_27W czasie zwiedzania Centralnego Muzeum Pożarnictwa młodzi strażacy zapoznali się z unikatową kolekcją motopomp polskich i zagranicznych, mundurów bojowych i galowych, hełmów, sztandarów i samochodów pożarniczych, prezentujących przekrój techniki pożarniczej od dwudziestolecia międzywojennego do współczesności. W ramach ekspozycji czasowej młodzież obejrzała wystawę fotograficzną poświęconą współpracy służ w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zwiedzanie zakończył pokaz symulacji pożaru, który młodzież mogła ugasić za pomocą wiekowej sikawki ręcznej.

            Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w siedzibie Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, działającej na terenie lotniska Kraków-Balice. Tu z kolei strażacy mogli zapoznać się ze specyfiką pracy strażaków, opierającą się na korzystaniu z najnowocześniejszego sprzętu, zgodnie ze standardami Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego. Członkom MDP zaprezentowane zostały specjalistyczne samochody pożarnicze, zapewniające całodobową ochronę w ramach ośmiu kategorii interwencyjnego zabezpieczenia ratowniczo-gaśniczego wszystkich osób, przebywających na terenie lotniska.

            W czasie wyjazdu strażacy z Krowicy skrupulatnie zbierali materiał do kręconego przez siebie filmu pt. „Moja pasja – moją szansą”, który zaprezentowany zostanie już w sierpniu.

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.