W czwartek 6.06.2024 r. w gminie Lubaczów odbył się pierwszy etap Kwietnego Biegu, organizowany na pamiątkę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski z 1979 roku i pielgrzymki do Lubaczowa z 1991 roku. Mottem tegorocznego Biegu jest cytat Jana Pawła II: „Krzyż znaczy: Miłość nie zna granic – rozpocznij od tych, którzy są najbliżej Ciebie i nie zapomnij o tych, którzy są najdalej”.

Pierwszy etap tegorocznej odsłony był skierowany głównie do dzieci i młodzieży szkolnej. 119 uczniów wraz z opiekunami przejechało rowerami i na rolkach lub przebiegło trasę od Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej do „Pięciu sosen”. Część artystyczną Kwietnego Biegu przygotowali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
w Lisich Jamach. Na miejscu obecny był pomysłodawca tego wydarzenia Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel, który okolicznościowym przemówieniem rozpoczął to cykliczne wydarzenie. Na drogę pobłogosławił uczestników ksiądz Krzysztof Wawszczak, na wydarzeniu obecny był także ks. wikariusz Mateusz Kicka, który całą trasę wraz z dziećmi przejechał na rowerze. Na mecie na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez Strażaków Ochotników z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krowicy Hołodowskiej.

Nad bezpieczeństwem sportowego wydarzenia czuwali Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, Straż Graniczna z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie, Strażacy – Ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krowicy Hołodowskiej oraz medycy z Centrum Medycznego KORMED z Lubaczowa. Wszystkim tym służbom bardzo dziękujemy. Słowa podziękowań kierujemy także do Pani Dyrektor i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej za pomoc w organizacji edycji skierowanej do dzieci i młodzieży, a także do Pani Dyrektor i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach za przygotowanie części artystycznej.

Gmina Lubaczów