OSP Krowica Hołodowska jako jedyna jednostka strażacka na Podkarpaciu oraz jedna z trzech jednostek OSP w całej Polsce otrzymała grant w konkursie „Równać Szanse 2016”. Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie i obejmuje młode osób w wieku 13-19 lat z miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 20 tys. osób.

Strażacy z Krowicy Hołodowskiej znaleźli się wśród wielu innych organizacji pozarządowych, które otrzymały grant w wysokości 8 500 zł z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Zwycięski projekt  „Moja pasją moją szansą – czyli jak przez własne zainteresowania i pasje rozwijać siebie oraz lokalną społeczność” skierowany jest do młodzieży, członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Krowicy Hołodowskiej i zakłada przeprowadzenie szkoleń oraz warsztatów m.in. w zakresie dziennikarstwa, dzięki którym młodzi strażacy nauczą się prezentować innym swoje poglądy i pasje. Członkowie MDP stworzą krótkie filmiki o swoich zainteresowaniach oraz wspólnymi siłami postarają się nakręcić film dokumentalny o krowickiej straży pożarnej. W ramach wizyty studyjnej odwiedzą siedzibę telewizji, gdzie „od kulis” poznają zawód dziennikarza i zobaczą profesjonalnie zorganizowane i funkcjonujące studio telewizyjne, a także zwiedzą Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Projekt zwieńczy uroczysta premiera filmu o jednostce OSP w Krowicy Hołodowskiej.

Wierzymy że realizacja zadania pozwoli młodym ludziom, na zdobyte umiejętności w trakcie realizacji tego projektu przydadzą się na całe życie niezależnie od tego, co robimy i z kim planujemy wspólne działania. Jednocześnie zachęcamy pozostałe jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy do udziału w konkursach o dofinansowanie.

Gmina Lubaczów