Powiatowe Święto Strażaków 2016

W niedzielę, 8 maja, odbyły się uroczystości związane z obchodami Powiatowego Święta Strażaków, w których wzięli udział członkowie OSP w Krowicy Hołodowskiej wraz z pocztem sztandarowym.

Coroczne święto rozpoczęło się od zbiórki przy kapliczce w Nowinach Horynieckich i odprawienia mszy świętej przez kapelana straży, księdza Mariusza Kota i miejscowego proboszcza. Po uroczystościach kościelnych uczestnicy święta przeszli do Parku Zdrojowego, gdzie odbyły się oficjalne uroczystości, w czasie których wygłoszone zostały przemówienia okolicznościowe i zostały wręczone wyróżnienia oraz odznaczenia. Spośród delegacji z OSP w Krowicy Hołodowskiej odznaczenie „Strażak Wzorowy” otrzymał Przemysław Furgała. Uroczystości zakończyły się piknikiem strażackim.

AC

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.