Ratujemy i uczymy ratować w Szkole Podstawowej w Krowicy Samej

16 października 2017r. Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiego pobicia rekordu w największej lekcji resuscytacji krążeniowo – oddechowej  z WOŚP. Dzień 16 października został uznany za „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” pod nazwą „Restart a Heart Day”.

   Akcja przebiegła pomyślnie. Wzięli w niej udział zaproszeni goście – Ochotnicy Straży Pożarnej z Krowicy Hołodowskiej, nauczyciele oraz uczniowie.

   „Ratujemy i uczymy ratować” miała  na celu próbę pobicia ubiegłorocznego rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomach (2 wdechy i 30 uciśnięć). Były to więc zajęcia praktyczne, nad których przebiegiem czuwali  nauczyciele odpowiedzialni za pierwszą pomoc: Jadwiga Chomyszyn i Elżbieta Oleszycka.

Gmina Lubaczów

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.