Od 23.09.2016 r. do 10.12.2016 r. Komenda Powiatowa PSP w Lubaczowie przeprowadziła szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu lubaczowskiego. Szkolenie przeprowadzono zgodnie z programem zawartym w „Zasadach organizacji szkoleń członków Ochotniczych Straży Pożarnych  biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych”  z 17 listopada 2015 r.

Celem szkolenia było przygotowanie członków OSP do:

• nabycia wiedzy i umiejętności przez członków OSP do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych, w tym gaśniczych, ratowniczych określonych w treściach programu szkolenia,
  • sprawnego i bezpiecznego wykonywania podstawowych czynności ratowniczych podczas powodzi,
  • prowadzenia łączności w sieciach radiowych UKF PSP,
  • wydawanie sygnałów i poleceń ruchu znajdującym się na drodze podczas działań ratowniczych.

Część teoretyczna szkolenia została zrealizowana metodą „na odległość”  z wykorzystaniem platformy internetowej i zakończyła się egzaminem w dniu 14 października 2016 r. Następnie strażacy uczestniczyli  w zajęciach praktycznych w tym test  praktyczny w komorze dymowej w Ośrodku Szkolenia PSP. Szkolenie zakończyło się egzaminem praktycznym, który zaliczyło 20 strażaków ratowników OSP.

Zajęcia dydaktyczne prowadzili uprawnieni funkcjonariusze pożarnictwa systemu codziennego i zmianowego z Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie, a w zakresie kierowania ruchem drogowym policjant z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie.

Galeria– PSP Lubaczów

Z naszej jednostki w szkoleniu brało udział dwóch strażaków, Grzegorz Kucel oraz Michał Nowosiadło. Obaj zaliczyli pozytywnie egzamin i otrzymali tytuł strażak ratownik. Gratulujemy!

Opracowanie/Zdjęcia : mł. bryg. Tadeusz Kurak