Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończył „Wieczór niepodległościowy” w domu kultury w Krowicy Samej. Z inicjatywy dyrektor miejscowej szkoły Pani Jadwigi Chomyszyn oraz instruktor GOK Urszuli Pukas przygotowano montaż słowno – muzyczny, do udziału w którym zaproszono dzieci, młodzież, nauczycieli, strażaków, Zespół Śpiewaczy „Niespodzianka”, filię biblioteczną  – mieszkańców Krowicy Hołodowskiej, Samej i Budomierza.

Mottem tego szczególnego wieczoru były strofy piosenki harcerskiej „Niech im pokłon odda nasze pokolenie”. Powszechnie znane, śpiewane pieśni (legionowe i harcerskie) oraz recytowane teksty poezji patriotycznej związanej z  naszą wędrówką ku niepodległości były dla odbiorców bardzo podniosłym przeżyciem. Klimatu zadumy i refleksji dodawała piękna chorografia i wystrój Sali. Aktorzy tego widowiska udowodnili że szacunek dla narodowej przeszłości decyduje o tym kim jesteśmy, że wolność nie została nam dana raz na zawsze i  że musimy zabiegać by nie została nam odebrana.

Źródło: Gmina Lubaczów