Wizyta młodych strażaków w Archiwum Państwowym w Przemyślu

Realizując założenia projektu „100 OSP w Krowicy Hołodowskiej”, dofinansowanego przez Fundację Orlen Dar Serca, w piątek, 17 stycznia, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wybrali się do Archiwum Państwowego w Przemyślu w poszukaniu materiałów dotyczących funkcjonowania naszej jednostki.

Dzięki uprzejmości pracowników archiwum młodzież mogła obejrzeć zasoby magazynowe instytucji oraz zapoznać się zasadami wyszukiwania dokumentów. W czasie lekcji archiwalnej strażacy samodzielnie odszukali materiały dotyczące naszej OSP, zapoznali się z nimi, aby na tej bazie stworzyć notatkę historyczna, będącą wstępem do wydanego wkrótce albumu.

Po trudach pracy archiwalnej członkowie MDP spędzili aktywnie czas na lodowisku oraz na kręgielni.

Agnieszka Czyrny

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.