Wóz strażacki z OSP w Krowicy Hołodowskiej przekazany do OSP w Niemirowie

11 marca 2020 r. przed remizą strażacką OSP w Krowicy Hołodowskiej w ślad za uchwałą Rady Gminy Lubaczów z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej, odbyło się oficjalne przekazanie samochodu pożarniczego marki Star P244L dla OSP w Niemirowie.

Druhów z Krowicy Hołodowskiej odwiedziła trzyosobowa delegacja z Ukrainy, wśród gości obecni byli: Wójt Gminy Niemirów – Pan Mikołaj Besaga, Sekretarz Gminy – Pan Andrij Ris oraz przedstawiciel PSP w Jaworowie Iwanczyszyn Rusłan Iwanowicz. Gminę Lubaczów reprezentował Wójt Gminy Lubaczów – Pan Wiesław Kapel, Sekretarz Gminy – Pan Stanisław Woś, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy – Pani Agnieszka Czyrny oraz pracownik Urzędu Gminy Lubaczów – Pani Agata Antonik, obecni byli również strażacy ochotnicy z OSP w Krowicy Hołodowskiej.

Po uroczystym podpisaniu protokołu przekazania, Pan Jan Chomyszyn – Prezes OSP w Krowicy Hołodowskiej przekazał klucze do samochodu pożarniczego, który trafił do 23 Oddziału PSP Głównego Biura Państwowej Służby Ukrainy z Nadzwyczajnych Sytuacji w obwodzie Lwowskim  w Niemirowie na Ukrainie.

Podczas spotkania Pan Wiesław Kapel podkreślił, że współpraca z gminą Niemirów w ramach międzynarodowej umowy partnerskiej trwa już wiele lat. I to właśnie dzięki niej możemy ratować wspólne historyczne dziedzictwo kulturowe na Ukrainie.

Wójt Gminy Lubaczów podziękował strażakom ochotnikom z OSP w Krowicy Hołodowskiej za przekazanie samochodu i pogratulował jego przejęcia OSP w Niemirowie.

-Dziękuję, że zdecydowaliście się na taki gest, to świadczy o solidarności miedzy wami. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie długa i owocna – dodał Wójt.

źródło: Gmina Lubaczów

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.