W sobotni poranek 23 czerwca 2018 r. na  obiekcie sportowym „Moje boisko Orlik 2012” w Lisich Jamach sześć drużyn rozegrało Letni Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych 2018 o puchar Wójta Gminy Lubaczów.

Wspólną decyzją uczestników, po dokonanym losowaniu drużyny zostały podzielone na dwie grupy rozgrywkowe, które w swoich grupach rozgrywały mecze według systemu „każdy z każdym”.

W grupie I zagrały drużyny: Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie, Wojsk Obrony Terytorialnej i Strażaków Ochotników Gminy Lubaczów.

W grupie II zmagania toczyły drużyny: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, Oddziału Celnego w Budomierzu oraz drużyna J.S „STRZELEC” Turniej otworzył Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel, który wyraził swoje zadowolenie z przyjęcia zaproszenia do udziału w Turnieju przez drużyny z różnych instytucji.  Życzył wszystkim uczestnikom dobrej sportowej zabawy, zgodnie z zasadami fair play i zwycięstwa. Po przypomnieniu zasad i przedstawieniu kolejności rozgrywania meczy przystąpiono do gry.

Czas gry –  2 x 10 minut z 5-cio minutową przerwą.

W rozegranych spotkaniach padły następujące wyniki:

1. Strażacy Ochotnicy Gminy Lubaczów  x Wojska Obrony Terytorialnej –  1 : 5
  2. J.S „STRZELEC” x  KP Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie – 1 : 5
  3. Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie  x Wojska Obrony Terytorialnej –  0 : 2
  4. KP Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie x  Oddział Celny w Budomierzu  – 3 : 1
  5. Strażacy Ochotnicy Gminy Lubaczów x Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie  – 2 : 5
  6. J.S „STRZELEC” x  Oddział Celny w Budomierzu  – 1 : 2

Po podsumowaniu rozgrywek w meczach półfinałowych zagrały ze sobą  drużyny, które uzyskały następujące wyniki:

1. Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie x KP Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie  – 1 : 3
  2.  Wojska Obrony Terytorialnej x Oddział Celny w Budomierzu  – 0 : 1

W meczu finałowym o III miejsce zagrały drużyny:

Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie x Wojska Obrony Terytorialnej  – 2 : 1

W meczu finałowym o I miejsce rywalizowały drużyny:

KP Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie x  Oddział Celny w Budomierzu  – 0 : 1

Tym samym zwycięzcą Letniego Turnieju Piłki Nożnej  Służb Mundurowych 2018 o puchar Wójta Gminy Lubaczów została drużyna Oddziału Celny w Budomierzu

Finalny ranking drużyn przedstawia się następująco:

• I miejsce – Oddział Celny w Budomierzu
  • II miejsce – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie
  • III miejsce – Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie
  • IV miejsce – Wojska Obrony Terytorialnej
  • V miejsce – J.S „STRZELEC”
  • VI miejsce – Strażacy Ochotnicy Gminy Lubaczów

Zgodnie z Regulaminem turnieju wyłoniono najlepszego strzelca, którym został Mazur Łukasz z 6 trafionymi bramkami – zawodnik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie. Najlepszego bramkarza wybrali sędziowie i kapitanowie drużyn. Został nim Szadkowski Piotr – zawodnik  drużyny Oddziału Celnego w Budomierzu  .

Wszystkie drużyny z rąk Wójta Gminy Lubaczów Pana Wiesława Kapla otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piłki nożne, natomiast drużyna zwycięska dodatkowo otrzymała okazały puchar. Nagrodzeni zostali również najlepszy strzelec oraz bramkarz odbierając okolicznościowe statuetki.

Wszyscy uczestnicy turnieju, zawodnicy, opiekunowie zespołów, kierownicy drużyn skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez gospodarza turnieju.