Manewry jednostek OSP i PSP

W środę (06.06) na terenie zbiornika wodnego przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lubaczowie strażacy z powiatu lubaczowskiego brali udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodnego.

Strażacy z całego powiatu lubaczowskiego doszkalali swoje umiejętności z zakresu działań powodziowych, uszczelniania i podwyższania korony wałów, wypompowywania wody z zalanych terenów i ewakuacja poszkodowanych z trudno dostępnych miejsc.

Ćwiczenia bardzo ciekawe z uwagi na fakt, że znana była charakterystyka podejmowanego zagadnienia ćwiczeń, ale termin ćwiczeń był dla strażaków nie znany i nie zapowiedziany przez oceniający ćwiczenia zespół funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.  – informuje kpt. Wojciech Wus z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie.

W ćwiczeniach brało udział 57 strażaków.

Siły i środki:

-JRG Lubaczów,

-JRG Jarosław,

-OSP Krowica Hołodowska,

-OSP Basznia Dolna,

-OSP Lisie Jamy,

-OSP Młodów,

-OSP Cewków,

-OSP Wielkie Oczy,

-OSP Narol,

-OSP Horyniec Zdrój.

-przedstawiciel referatu  Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Starostwa Powiatowego w Lubaczowie.

Foto:kpt. Wojciech Wus/ KP PSP w Lubaczowie

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.