Festiwal Dziedzictwa Kresów 2017

6 sierpnia nasza jednostka brała udział w kliku ważnych wydarzeniach.  Już od samego rana strażacy z Krowicy Hołodowskiej wraz ze strażakami z całej gminy zabezpieczali teren Kresowej Osady w Baszni Dolnej.

Wspólnie dbali o płynność ruchu samochodowego oraz wyznaczanie miejsc parkingowych. Praca strażaków trwała do późnych godzin nocnych. W tym roku również przedstawiciele naszej jednostki z grupy MDP oraz grupy kobiecej częstowała gości festiwalu smakołykami, które sama przygotowała. 

festiwal_dziedzictwal_2017_9

 O 12.00 odbyła się uroczysta msza odpustowa w Krowicy Samej. Jak co roku druhowie podczas takich uroczystości wraz ze sztandarem OSP uczestniczą we mszy świętej. 

Dzień wcześniej tj. 5 sierpnia nasza jednostka zabezpieczała mini maraton od Czerwonej Figury, przez Aleje Lipową, Hutę Krszytałową do Czerwonej Figury. 

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.