22 drużyny OSP z terenu powiatu lubaczowskiego rywalizowały  w niedzielę 13 sierpnia na stadionie w Lubaczowie w Powiatowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych. Do rywalizacji stanęły drużyny najlepsze w swoich gminach, w tym 6 drużyn kobiecych i 8 młodzieżowych.

zawody_powiatowe_lubaczow_2017_65

Zawody, będące dla strażaków-ochotników formą sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim sprawdzianem ich wyszkolenia bojowego, rozegrano w 2 konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7 x 50m dla grup „A” (męskiej)  i „C” (kobiecej)  oraz 400 m dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a także ćwiczeniu bojowym dla wszystkich grup.

W grupie „A” najlepiej z konkurencjami poradzili sobie strażacy z OSP Stare Oleszyce, którzy zdobyli 106,79 punktów. Tuż za nimi uplasowali się strażacy z OSP Futory (114,86 punktów) i strażacy z OSP Lisie Jamy (115,31 pkt).

W grupie „C” tryumfowała również gmina Oleszyce- pierwsze miejsce z wynikiem 128,69 punktów wywalczyły członkinie OSP Stare Oleszyce.  Drugie miejsce zajęły panie z OSP Cieszanów (138,46 pkt), a trzecie przedstawicieli OSP Oleszyce (144,08 pkt).

Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopięcych najlepsi okazali się ochotnicy z  Rudy Różanieckiej, którzy zdobyli 1030,68 punktów. Drugie miejsce zajęli chłopcy z OSP Dachnów (1014,43 pkt), a trzecie z OSP Młodów (982,85 pkt). W tej samej kategorii wśród dziewcząt, zwyciężyły reprezentantki OSP Oleszyce (997,37 pkt), przed OSP Cieszanów (997,13 pkt)  i OSP Dachnów (995,19 pkt) .

Zdobywcy miejsc na podium otrzymali puchary, dyplomy i nagorody rzeczowe. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować powiat lubaczowski na zawodach wojewódzkich.

Podczas zawodów przedstawicielki Fundacji „Faktu” przekazały strażakom ochotnikom z OSP Futory torbę PSP-R1 pełną sprzętu do ratowania życia. Fundacja wraz Grupą PZU ufundowały 6 takich toreb, które trafiły do OSP rozsianych w całej Polsce.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lubaczowie, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, Starosta Lubaczowski i Burmistrz Miasta Lubaczowa.