1 sierpnia strażacy z Krowicy Hołodowskiej wraz ze strażakami z całej gminy zabezpieczali teren Kresowej Osady w Baszni Dolnej w związku z finałem Festiwalu Dziedzictwa Kresów.

Strażacy dbali o płynność ruchu samochodowego oraz wyznaczanie miejsc parkingowych. Prace trwały do późnych godzin nocnych.

Przy Festiwalu pracowali instruktorzy i pracownicy merytoryczni Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej, Urzędu Gminy Lubaczów, pracownicy techniczni tych jednostek, pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Mokrzycy, Straży – Ochotnicy z Ochotniczych Straży Pożarnych, Strzelcy, pracownicy Szkół z terenu Gminy Lubaczów. Pomocy udzielili nam Radni i Sołtysi. (Gmina Lubaczów)

Tego samego dnia strażacy z naszej jednostki uczestniczyli w uroczystość Przemieniana Pańskiego w Kościele Parafialnym w Krowicy Samej.

1 sierpnia przypada również, rocznica Powstania Warszawskiego. O tak ważnych chwilach nie zapominają strażacy, którzy licznie uczcili pamięć Powstańców.

Archiwum: