Gminne Obchody Święta Strażaka

Coroczne obchody Gminnego Dnia Strażaka w tym roku odbyły się w Krowicy Samej.

O godzinie 13 odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji druhów strażaków, ich rodzin, a także zmarłych strażaków. Wzięła w niej udział kompania honorowa, lokalne władze, poczty sztandarowe, orkiestra strażacka, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Krowicy Samej i Krowicy Hołodowskiej. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz Paweł Kruk, zaś homilię wygłosił kapelan strażaków, ksiądz Mariusz Kot. W montażu słowno-muzycznym dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej pod przewodnictwem pani Jadwigi Chomyszyn wierszem i piosenką doceniły społeczną pracę strażaków. Po Mszy Świętej delegacje Gminy Lubaczów oraz straży złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem pomordowanych, po czym nastąpił przemarsz kompanii honorowej na plac Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej, gdzie kontynuowano oficjalną część obchodów. Złożony został uroczysty raport, podniesiona została flaga państwowa na maszt, a najbardziej zasłużeni druhowie zostali uhonorowani odznaczeniami i wyróżnieniami strażackimi. Wyjątkowym punktem uroczystości było ślubowanie nowych członków Ochotniczych Straży Pożarnych z Krowicy Hołodowskiej, Baszni Dolnej, Lisich Jam, Młodowa oraz Załuża. W czasie przemówień okolicznościowych niejednokrotnie podkreślano zasługi rycerzy Floriana i nie szczędzono ciepłych słów pod ich adresem. Zwieńczeniem imprezy był piknik strażacki, w czasie którego zademonstrowano najnowszy i najstarszy sprzęt pożarniczy, w tym wozy strażackie najnowszej generacji, stare sikawki ręczne, czy hydronetki. Rozegrano mecz piłkarski pomiędzy przedstawicielami gospodarzy imprezy, czyli OSP w Krowicy Hołodowskiej oraz strażaków z pozostałych jednostek w Gminie Lubaczów, o wyniku którego zdecydowały dopiero rzuty karne. Mecz zakończył się remisem 3:3. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych.

Agnieszka Czyrny

Foto: Anna Glowacka/ KRZ, oraz własne 

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.