Kolejne działania młodych strażaków z Krowicy Hołodowskiej

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP w Krowicy Hołodowskiej, w ubiegłym tygodniu uczestniczyli w szkoleniu z zakresu dziennikarstwa i technik realizatorskich, a także odwiedzili przejście graniczne w Budomierzu. Młodzi strażacy biorą udział w programie „Równać szanse” finansowanym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a administrowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

   W sobotę, 18 marca br. członkowie MDP uczestniczyli w szkoleniu z dziennikarstwa i technik realizatorskich. Szkolenie odbyło się w sali GOK w Krowicy Samej, a poprowadził je dr Paweł Kuca – Zastępca Dyrektora Instytutu Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego, który redagował teksty m.in. w takich gazetach jak „Nowiny” czy też „Newsweek Polska”. W czasie szkolenia młodzi strażacy nauczyli się jak w sposób atrakcyjny dla widzów przekazywać swoje poglądy i opinie; co powinno cechować dobry reportaż oraz jakich błędów powinni się ustrzegać młodzi dziennikarze.

   Tydzień później, 25 marca br. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza odwiedziła polsko-ukraińskie przejście graniczne Budomierz-Hruszów. Członkowie MDP dowiedzieli się „od kuchni” jak funkcjonuje przejście graniczne w Budomierzu, a także odwiedzili zazwyczaj zamkniętą dla podróżujących, część przejścia. Uczestnicy wyjazdu poznali pracę funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz mieli okazję sprawdzić, w jaki sposób chroniona jest polska granica, a także zapoznać się z wyposażeniem i sprzętem używanym przez pograniczników.

   Z kolei już w najbliższą niedzielę członkowie MDP wraz z dorosłymi druhami OSP w Krowicy Hołodowskiej organizują zbiórkę do puszek dla chorej Emilki Jasic z Oleszyc.

   Kolejnym etapem projektu w ramach programu „Równać Szanse” będzie nakręcenie filmów o zainteresowaniach członków MDP oraz stworzenie filmu dokumentalnego o jednostce OSP w Krowicy Hołodowskiej. Premiera filmu odbędzie się w sierpniu br.

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.