Projekt MOJA PASJA – MOJĄ SZANSĄ stworzony przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą spodobał się Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Efektem są pieniądze na realizację dokumentu i zakup kamery. Reszta w wyobraźni młodych filmowców.

To będzie film o życiu strażaków. Ich odwaga i poświęcenie spodobały się młodzieży z Krowicy Hołodowskiej, która postanowiła stworzyć obraz pełen emocji i prawdy o trudnym zawodzie. Jedną z autorek scenariusza jest gimnazjalistka Kornelia Konopka. Młodzi ludzie odwiedzają starszych kolegów z OSP kilka razy w tygodniu. Przyglądają się ich pracy oraz uczestniczą w ćwiczeniach. Wszystko to filmuje Przemysław Furgała – operator lokalnej telewizji – również strażak.

Wszystko wymyśliła i zaaranżowała Agnieszka Czyrny. By w Krowicy Hołodowskiej nie zaginęły prawie stuletnie tradycje pożarnicze. Jedną z najtrudniejszych scen było sfilmowanie gaszenia palących się traw. Dla strażaków to była codzienna praca, dla operatora prawdziwe wyzwanie.

Film ma trwać godzinę i zawierać także wątki fabularne. Premiera w połowie sierpnia. Dzieło młodych filmowców obejrzą nie tylko mieszkańcy wsi i strażacy, ale także przedstawiciele Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, która na jego realizacją przekazała 9 tysięcy złotych.

źródło: rzeszow.tvp.p

Kliknij, aby zobaczyć film