W sobotę 8 października 2022r. został przeprowadzony Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Wójta Gminy Lubaczów. Rozgrywki odbywały się na obiekcie „Moje Boisko ORLIK” w Lisich Jamach.

Turniej otworzył Pan Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów witając drużyny, zawodników i przedstawicieli służb, życzył im dobrej, sportowej rywalizacji.

Do rozgrywek przystąpiło sześć drużyn:

– KP Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie
– Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie
– Placówka Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju
– 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
– Oddział Celny w Budomierzu
– Oddział Gminnego Związku OSP RP w Lubaczowie

Zespoły rywalizowały w dwóch grupach, osiągając następujące wyniki:

GRUPA A GRUPA B
PSP Lubaczów – OC Budomierz  4:1 SG Horyniec-Zdrój – SG Lubaczów   5:3
OSP gmina Lubaczów – PSP Lubaczów  0:2 SG Lubaczów – WOT  0:1
OSP gmina Lubaczów – OC Budomierz  3:0 SG Horyniec-Zdrój – WOT  3:2 (k.3:1)

Po rozgrywkach grupowych 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zagrała  mecz o trzecie miejsce z OSP Lubaczów. Wynik 2:1 zapewnił podium zawodnikom WOT.

Zwycięzcą Turnieju została  drużyna PSP Lubaczów wygrywając 4:1 z Placówką Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju.

Wszystkie drużyny otrzymały z rąk Pana Wiesława Kapla Wójta Gminy Lubaczów i Pani Jolanty Włoch – Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach pamiątkowe dyplomy oraz piłki nożne, zaś za trzy pierwsze miejsca wręczono puchary.

W turnieju wybrany został „Najlepszy Strzelec”, którym został Mariusz Furgała reprezentujący zwycięską drużynę KP Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie – zdobył 5 bramek w Turnieju.

Jednogłośnie przez sędziów i kapitanów drużyn został wybrany „Najlepszy Bramkarz”, którym został Karol Wierzbicki zawodnik drużyny 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Otrzymali oni pamiątkowe statuetki i dyplomy. Mecze sędziowali: Jan Terech i Dariusz Michalec.

Wszyscy uczestnicy turnieju, zawodnicy, opiekunowie zespołów, kierownicy drużyn skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lisich Jamach.

Na podsumowanie Wójt podkreślił, że z każdym rokiem drużyny prezentują coraz wyższy poziom sportowy, a ich grę ogląda się z przyjemnością. Utwierdza to w przekonaniu, że warto kontynuować  wieloletnią tradycję organizowania Turnieju.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za dostarczone emocje i wspaniałą grę. Do zobaczenia na następnych rozgrywkach.

Gmina Lubaczów