5 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Lubaczów (OSP Młodów, OSP Lisie Jamy, OSP Krowica Hołodowska, OSP Basznia Dolna, OSP Załuże) otrzymało promesy na zakup sprzętu, umundurowania i wyposażenia osobistego. Uroczystość odbyła się 28 października w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie.

Opiekunowie i przedstawiciele drużyn otrzymali z rąk Poseł na Sejm RP- Pani Teresy Pamuły, Starosty Lubaczowskiego- Pana Zenona Swatka, Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP- st. bryg. Janusza Jabłońskiego, Komendanta PSP w Lubaczowie- mł. bryg. Wojciecha Wusa oraz członka Głównej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP- dh. Leszka Króla.

Przyznanie promes świadczy o tym, że Strażacy-Ochotnicy są wspierani w swojej działalności już od etapu młodzieżowego. Tym samym pozytywnie wpływają na promocję Ochotniczych Straży Pożarnych, zachęcają i motywują, by już od najmłodszych lat młodzież szkolna uczestniczyła w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych, pozyskiwała wiedzę i umiejętności potrzebne w przyszłej służbie.

W powiecie lubaczowskim dotację otrzymało 14 jednostek OSP na łączną kwotę 66 253 zł.

źródło: Gmina Lubaczów