Pożar kompleksu leśnego wielkości 10 hektarów w miejscowości Borowa Góra (gm. Lubaczów). Głównym zadaniem strażaków było podanie prądów gaśniczych oraz przetłaczanie i przepompowywanie wody na duże odległości na symulowany pożar lasu.

manewry_ksrg_2017-9Jednostki OSP wezwane do działań:

• OSP Basznia Dolna,
  • OSP Krowica Hołodowska,
  • OSP Młodów,
  • OSP Oleszyce,
  • OSP Cewków,
  • OSP Cieszanów,
  • OSP Niemstów,
  • OSP Narol,
  • OSP Wielkie Oczy.

Jednostki PSP:

• JRG Lubaczów,
  • JRG Jarosław.

Jednostka OSP Stare Oleszyce zabezpieczała powiat w Komendzie Powiatowej PSP.

Ćwiczenia obserwowali i oceniali funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie. Brygadier Ireneusz Trojnar- Komendant Powiatowy PSP w Lubaczowie podsumował ćwiczenie, wyraził swoje uwagi oraz sugestie dotyczące całości ćwiczeń, jednocześnie dziękując za staranność i bezpieczeństwo podczas wykonywanych założeń.

Dzięki takim ćwiczeniom strażacy udoskonalają umiejętności prowadzenia działań gaśniczych w przypadku dużych pożarów na terenach leśnych a także sprawdzają  punkty czerpania wody do działań gaśniczych na terenie prowadzonych ćwiczeń.

Zdjęcia:OSP Cewków oraz własne.