W niedzielę, 9 lipca, w parku podworskim w Krowicy odbył się letni piknik rodzinny. Organizatorami imprezy był Dom Kultury w Krowicy Samej, Koło Gospodyń Wiejskich w Krowicy Hołodowskiej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Krowicy Hołodowskiej.

piknik_rodzinny_2017_50Słoneczna niedziela zgromadziła w parku przy Domu Kultury tłumy mieszkańców. Organizatorzy zadbali, aby każdy znalazł coś dla siebie. Imprezę rozpoczęły występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Poety księdza Jana Twardowskiego w Krowicy Samej, pod przewodnictwem pani Elżbiety Oleszyckiej i pani Jadwigi Chomyszyn. Atrakcyjnym punktem pikniku była zabawa z animatorką z Mini Brain Academy z Rzeszowa, malowanie twarzy oraz zabawa w dmuchanym zamku. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się konna sikawka strażacka, wypożyczona z OSP Krowica Lasowa. Uczestnicy pikniku mogli dodatkowo obejrzeć specjalistyczne samochody służb mundurowych, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej. Funkcjonariusze demonstrowali sprzęt, jakim posługują się na co dzień i odpowiadali na wszystkie pytania zainteresowanych. Strażacy z OSP w Krowicy Hołodowskiej przygotowali pokaz gaszenia pożaru przy użyciu autopompy. Panie z tej samej jednostki zademonstrowały ćwiczenie bojowe, podając wodę za pomocą motopompy. Najmłodsi uczestnicy imprezy wylosowali nagrody za aktywny udział w pikniku. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zachęcały do spróbowania domowych wypieków, zupy z kociołka oraz kiełbasek z grilla.

Sponsorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie, Piekarnia Gutek-Lutek, Koło Gospodyń Wiejskich w Krowicy Hołodowskiej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Krowicy Hołodowskiej.