W piątek, 11 maja, warszawska Hala Torwaru gościła delegacje strażaków-ochotników z całego kraju w ramach Finałowej Gali Konkursu Floriany. Był to II Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów.

   Widownię wypełniły delegacje nominowanych jednostek, w tym Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP w Krowicy Hołodowskiej, która otrzymała nominację za projekt „Moja pasja moją szansą – czyli jak przez własne zainteresowania i pasje rozwijać siebie i lokalną społeczność” w kategorii „Aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna”. Ostatecznie nie udało się zdobyć głównej nagrody, ale sama obecność młodzieży na tak prestiżowej imprezie była ogromnym wyróżnieniem i okazją do zdobycia nowych doświadczeń. Po uroczystej Gali strażacy z MDP w Krowicy Hołodowskiej zostali zaproszeni na jubileuszowy koncert zespołu Golec uOrkiestra i występ Kabaretu Pod Wyrwigroszem. W wolnym czasie młodzież zwiedziła też Stadion Wojska Polskiego w Warszawie.

   Konkurs zorganizowany został przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP we współpracy z redakcją czasopisma „Strażak”. Jego celem było nagradzanie najlepszych inicjatyw społecznych oraz integrację środowisk zgromadzonych wokół nich.