OSP i KGW w Krowicy Hołodowskiej docenione przez Fundację ORLEN

Fundacja ORLEN Dar Serca rozdała rozstrzygnęła II edycję programu „Moje miejsce na ziemi”, w której granty przyznano za projekt „Kucharki-zielarki”, złożony przez Koło Gospodyń Wiejskich w Krowicy Hołodowskiej oraz projekt pod nazwą „100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Krowicy Hołodowskiej”.

W ramach projektu panie z KGW otrzymają wsparcie finansowe na uczestnictwo w warsztatach z zakresu ziołolecznictwa i domowej uprawy ziół kuchennych, zaś materialnym efektem projektu będzie powstanie ogródka zielarskiego przy siedzibie koła.

W ramach grantu przyznanego Ochotniczej Straży Pożarnej powstanie fotoksiążka z okazji 100-lecia istnienia jednostki, oparta na materiałach pozyskanych od najstarszych strażaków, a zaprojektowana graficznie przez członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Celem obydwu projektów była integracja społeczna miejscowości oraz wspólna praca na rzecz dobra małej ojczyzny.

Uroczysta gala, w czasie której wręczone zostaną dyplomy, odbędzie się 9 października w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcowania w Katowicach

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.