„STRAŻACY z Krowickiej OSP”

„STRAŻACY z Krowickiej OSP” -film, który ma na celu pokazać pracę strażaków z Krowicy.  Obejrzymy w nim zmarłego już Kapelana Strażaków ks. Mariusza Kota, dh Stanisława Nowosiadłego- członka honorowego OSP w Krowicy Hołodowskiej oraz Prezesa OSP- dh Jana Chomyszyna.Film powstał z materiałów, które były nagrywane podczas prawdziwych zdarzeń, ćwiczeń w strażnicy, manewrów jednostek OSP będących w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym w powiecie lubaczowskim i nie tylko. 

Ksiądz Mariusz Kot, były kapelan strażacki, opowiada o trudach pracy strażaka podczas uroczystości 95 lecia jednostki OSP w Krowicy Hołodowskiej w 2015 roku. Podkreślał on, że Ochotnicza Straż Pożarna to służba Bogu i Bliźniemu. 

W filmie ujrzymy również członka honorowego OSP dh Stanisława Nowosiadłego. Materiał o naszej straży był kręcony podczas trwania projektu Równać Szanse, wtedy to dh Stanisław opowiadał członkom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej o historii jednostki, o tym jak, wyglądało kiedyś alarmowanie, akcje ratownicze, jakim sprzętem dysponowała straż oraz udziałach ochotników w uroczystościach kościelnych i kulturalnych. 

Można śmiało rzec, że film powstawał od 2015 roku i miał ujrzeć światło dzienne na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚĆ. 

Film został zmontowany przez dh Przemysława Furgała- sekretarza OSP w Krowicy Hołodowskiej. 

Chcemy podziękować tutaj Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie za pomoc przy realizacji filmu.

Materiał jest tylko wstępem do dłuższego filmu o naszej jednostce. W 2020 roku nasza straż będzie obchodzić 100 lecie istnienia, a już niedługo czeka nas wiele emocji związanych z przekazaniem nowego samochodu ratowniczego oraz oddanie zmodernizowanej remizy.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu promocyjnego: (polecamy jakość full hd (1080p))

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.