Święto Niepodległości w Krowicy

„Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka jest też wielkim obowiązkiem.”-Jan Paweł II

   W niedzielę 12 listopada 2017r. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Krowicy Samej odbyły się uroczyste obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, połączone z 7 rocznicą  poświęcenia pomnika poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Krowica Sama, Krowica Hołodowska, Krowica Lasowa i Budomierz. Program artystyczny o tematyce patriotycznej przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej pod kierunkiem Agnieszki Bieleckiej- Krasulak oraz Elżbiety Oleszyckiej.                                          

   Na uroczystość przybyli : Wiesław Kapel Wójt Gminy Lubaczów, Przewodniczący Rady Gminy Lubaczów Roman Cozac, miejscowe władze lokalne, przedstawiciele organizacji kombatanckich: Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Lubaczowie, Związek Inwalidów Wojennych RP, Stowarzyszenie Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej Koło Horyniec-Zdrój, poczty sztandarowe: Gminy Lubaczów, Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Krowicy Hołodowskiej, Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Lubaczów.

   Uroczystość  rozpoczęli  harcerze  z 9 Drużyny Harcerskiej im. Straży Granicznej ze Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej, którzy wierszem i piosenką uczcili tych, co przeszli trudną i bolesną „Drogę do wolności”, następnie została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, osób poległych i pomordowanych, upamiętnionych na pomniku.

   Po Mszy Świętej delegacje uczestników uroczystości złożyły kwiaty  i zapaliły znicze pod pomnikiem poległych i pomordowanych.

Tekst: Gmina Lubaczów

Zdjęcia:Alicja Magura/Katolickie Radio Zamość

 

Niedziela radiowa z Katolickim Radiem Zamość

Niedziela radiowa z Katolickim Radiem Zamość

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.