Wolontariusze z gminy Lubaczów posprzątali nekropolię w Niemirowie

cmenatrz24 października 2017r. do Niemirowa na Ukrainie, udała się kilkunastoosobowa grupa, aby tradycyjnie już przed 1 listopada uprzątnąć polskie groby znajdujące się na miejscowym cmentarzu.

   Wśród uczestników wyprawy byli: Strażacy z OSP w Krowicy Hołodowskiej, sołtysi z Załuża, Budomierza i Krowicy Hołodowskiej, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w  Lubaczowie, oraz liczne grono wolontariuszy z Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Lubaczowie.

   Po zakończonych pracach porządkowych członkowie wyprawy na każdym z grobów zapalili przywiezione ze sobą znicze. Sporą ilość lampek pozostawiono w Niemirowie, gdzie dzięki uprzejmości mieszkających tam  Polaków zapłoną w Dniu Wszystkich Świętych.cmentarz1

   1 i 2 listopada, to czas zadumy i modlitwy za wszystkich, którzy od nas odeszli. Pochylając się nad rodzinnymi grobami, zadbajmy także o opuszczone i zapomniane mogiły. Zapalmy również symboliczne znicze z myślą o tych, którzy swojego grobu nie mają. Na terenie gminy Lubaczów mamy miejsca pamięci narodowej –tablice, pomniki i krzyże, gdzie możemy uczcić pamięć bohaterów, którzy oddali życie nie tylko za wolną Polskę, ale również za to, że byli Polakami.  

Gmina Lubaczów

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.