Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie

W niedzielę, 6 grudnia br., Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy OSP w Krowicy Hołodowskiej uczestniczyła w spotkaniu z pracownikami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie.

Młodzież mogła zapoznać się ze sprzętem, będącym na wyposażeniu jednostki, zadawać pytania oraz obejrzeć pokaz wyjazdu do akcji ratowniczej, przygotowany przez strażaków z PSP. Pracownicy komendy państwowej zademonstrowali w jaki sposób działa system selektywnego powiadamiania i jak będąc w Komendzie Powiatowej w Lubaczowie mogą wezwać OSP w Krowicy Hołodowskiej do akcji ratowniczej. Członkowie MDP zapoznali się z zasadami pracy jakie obowiązują w Państwowej Straży Pożarnej, czy też poznali tajniki służby zawodowych strażaków.

Agnieszka Chomyszyn

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.