W sobotę, 21 listopada br. Ochotnicza Straż Pożarna obchodziła 95-lecie swojego istnienia.

Z tej okazji odprawiona została uroczysta msza święta, w której uczestniczyły delegacje pocztów sztandarowych, władze samorządowe, przedstawiciele Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaczowie oraz Zarządu Powiatowego ZOSP. Strażacy-ochotnicy wspólnie modlili się za żywych i zmarłych członków krowickiej OSP oraz pełnili liturgiczną służbę ołtarza. Obchody jubileuszu połączone były z promocją publikacji Zarys dziejów Ochotniczej Straży Pożarnej w Krowicy Hołodowskiej (1920-2015) i tu możemy się pochwalić, że autorką książki jest nasza koleżanka ze straży druhna Agnieszka Chomyszyn. W czasie obchodów padło wiele ciepłych słów pod adresem krowickich strażaków, kobiecej drużyny pożarniczej oraz młodzieżowej drużyny pożarniczej.