W dniu 4 czerwca 2016 roku delegaci do Zarządu Oddziału oraz zaproszeni goście spotkali się na Zjeździe Gminnym ZOSP RP w Lubaczowie. Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Załużu.

Zjazd otworzył i powitał wszystkich zebranych gości dh. Krzysztof Szczybyło. Następnie wybrano z grona delegatów komisje zjazdowe potrzebne do prawidłowego przebiegu zjazdu.

Sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału Gminnego przedstawił jego Prezes dh. Krzysztof Szczybyło, po którym sprawozdanie z działalności operacyjnej przedstawił Komendant Gminny dh. Jan Chomyszyn. W sprawozdaniu komendant omówił przede wszystkim sprawy wyposażenia jednostki OSP w odpowiedni sprzęt ratowniczo-gaśniczy, sprawy wyszkolenia, udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz wiele innych spraw związanych z działaniami operacyjnymi OSP. Szczegółowo zostały omówione problemy z jakimi muszą borykać się Jednostki OSP w swojej działalności.

Kolejnym punktem zebrania było sprawozdanie Przewodniczącego Gminnej Komisji Rewizyjnej dh. Mariana Doroty. Po przedstawieniu sprawozdania Przewodniczący GKR wystąpił z wnioskiem o udzielenie Zarządowi absolutorium, które zostało udzielone jednogłośnie.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił także Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, który podkreślił jak ważną role pełnią Strażacy Ochotnicy w związku z ochroną przeciwpożarową w Gminie Lubaczów.

W przerwie doszło do ukonstytuowania nowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej złożonych z przedstawicieli i delegatów z jednostek OSP z terenu Gminy Lubaczów.

Wybrano Zarząd Oddziału Gminnego na lata 2016-2020:

• Prezes dh  Krzysztof Szczybyło
  • V-ce Prezes dh Bronisław Koczan
  • V-ce Prezes dh Henryk Przeszłowski
  • Komendant Gminny dh Jan Chomyszyn
  • Skarbnik dh Józef Strojny
  • Sekretarz Arkadiusz Tabaczek
  • członek Prezydium dh Waldemar Maź
  • członek Prezydium dh Bogdan Dorota

Komisja Rewizyjna:

• Przewodniczący dh Artur Puk
  • Sekretarz dh Przemysław Furgała
  • Członek dh Janusz Hanus

Przedstawicielami do Zarządu Oddziału Powiatowego zostali:

• dh Marian Bobecki
  • dh Jan Chomyszyn
  • dh Krzysztof Szczybyło

Delegatami na Zjazd Oddziału Powiatowego zostali:

• dh Marian Bobecki
  • dh Jan Chomyszyn
  • dh Krzysztof Szczybyło
  • dh Bronisław Koczan
  • dh Henryk Przeszłowski

Podczas dyskusji aktywnie głos zabierali uczestnicy zjazdu, którzy dziękowali za współpracę. Pogratulowano nowemu Zarządowi, życzono wielu sukcesów, oraz wspaniałej współpracy.

Na zakończenie Zjazdu nowo wybrany prezes podziękował za zaufanie jakim został obdarzony, zwrócił uwagę że sukcesy możliwe są do osiągnięcia tylko przy pomocy wszystkich strażaków i o pomoc taką zaapelował, po czym XI Zjazd Gminny ZOSP RP został zamknięty. Uczestnicy spotkania i zaproszeni goście wpisywali się do kroniki pamiątkowej OSP w Załużu.

Gmina Lubaczów