„Żyjmy zdrowo na sportowo”- pod takim hasłem w miniony piątek odbyła się I Gminna Spartakiada Klas I-III. Gospodarzem międzyszkolnych zmagań była Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej.

W tym sportowym święcie uczestniczyli uczniowie ze wszystkich szkół na terenie gminy Lubaczów. Po odśpiewaniu hymnu Spartakiady i aktywnej rozgrzewce poprowadzonej przez utytułowane Mistrzynie nordic walking, przyszedł czas na rozgrywki sportowe.  Przygotowane przez wuefistów konkurencje, choć nie były łatwe, nie zraziły dobrze przygotowanych zawodników, którzy przystąpili do rywalizacji pełni zapału. Ciągle dopingowała ich także maskotka Spartakiady – Myszka Miki.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i nagrody rzeczowe, dla zwycięzców zostały przygotowane puchary.

Wyniki klasyfikacji końcowej przedstawiają się następująco:

I Miejsce- Zespól Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach
II Miejsce – Szkoła Podstawowa w Krowicy Samej
III Miejsce – Szkoła Społeczna z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu
IV Miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej
V Miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodowie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania a zwycięzcom sukcesu. Dziękujemy również Szkole Podstawowej w Krowicy Samej oraz Społecznej Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu za zorganizowanie tego wydarzenia, w szczególności Paniom Dyrektor i Nauczycielom wychowania fizycznego, a także wszystkim Nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do Spartakiady, a także Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krowicy Hołodowskiej za zabezpieczenie medyczne imprezy.

Już 6 czerwca do zmagań sportowych po raz drugi przystąpią przedszkolaki, na stadionie LKS Start w Lisich Jamach odbędzie się II Gminna Spartakiada Przedszkolaków.

źródło: Gmina Lubaczów