Kolejny już raz w tym roku zebrał się Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubaczowie.  W rozmowach dotyczących m.in. sytuacji pożarowej w powiecie w pierwszym półroczu br. roku, przygotowywanych powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych czy możliwości zakupu sprzętu dla jednostek OSP, wziął udział Starosta Zenon Swatek.

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubaczowie zebrał się tym razem 17. lipca w remizie OSP w Krowicy Hołodowskiej w gminie Lubaczów. W toku obrad ustalono m.in. datę powiatowych zawodów sportowo- pożarniczych dla jednostek OSP.  Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, jak i strażacy i strażaczki z OSP z poszczególnych gmin zmierzą się ze sobą 15. września w Cieszanowie.

Podsumowane zostały także eliminacje powiatowe i wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom”. W finale centralnym konkursu reprezentujący powiat lubaczowski Dawid Antosz, znalazł się w pierwszej 10 laureatów.

Strażacy podzielili się także informacjami z przebiegu działalności szkoleniowej w swoich OSP,a także  podsumowali gminne i powiatowe obchody Święta Strażaka, które odbyły się w maju.

Tekst: Iwona Buczko
Zdjęcia: Przemysław Furgała