W niedzielę 7 lipca 2019 r., na boisku sportowym w Lisich Jamach odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Lubaczów. Do udziału w zawodach zgłosiło się dwanaście drużyn, w tym: 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, 1 Drużyna Pożarnicza Kobiet (grupa C) i 8 Drużyn Pożarniczych Mężczyzn (grupa A).

Głównym celem zawodów było sprawdzenie sprawności i szybkości działania jednostek OSP oraz popularyzacja wśród społeczności lokalnej ochrony przeciwpożarowej.

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:

• sztafeta pożarnicza z przeszkodami 7 x 50 m dla grupy A,C oraz 400 m dla MDP,
  • ćwiczenie bojowe dla grupy A, C oraz MDP.

Warto zaznaczyć, że oprócz szybkości w wykonywaniu zadań, liczyła się również precyzja, gdyż za błędne wykonanie naliczane były punkty karne. Nad przestrzeganiem regulaminu zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie mł. bryg. Janusza Jabłońskiego, a sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Dariusz Stankiewicz.

Zawody zakończyły się następującymi wynikami:

MDP Dziewczęta:

1.  Krowica Hołodowska 936,34 pkt

MDP Chłopcy:

1. Krowica Hołodowska 972,91 pkt
  2. Młodów 884,33 pkt

Grupa C:

1. Lisie Jamy 139,95 pkt

Grupa A:

1. Lisie Jamy 114,17 pkt
  2. Krowica Lasowa 125,54 pkt
  3. Basznia Dolna 126,05 pkt
  4. Krowica Hołodowska 130,88 pkt
  5. Młodów 135,35 pkt
  6. Basznia Górna 149,26 pkt
  7. Załuże 149,87 pkt
  8. Szczutków 154,53 pkt

Pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie kap. Wojciech Wus, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lubaczowie druh Krzysztof Szczybyło oraz Kapelan Straży Pożarnych Powiatu Lubaczowskiego ks. Sławomir Szewczak.

Na zawodach Sportowo- Pożarniczych powiatowych Gminę Lubaczów reprezentować będą:

W kategorii:

– MDP Dziewcząt OSP Krowica Hołodowska,

– MDP Chłopcy OSP Krowica Hołodowska,

– Kobiecych Drużyn Pożarniczych grupa C OSP Lisie Jamy,

– Męskich Drużyn Pożarniczych grupa A OSP Lisie Jamy.

Wójt Gminy serdeczne podziękował za zorganizowanie zawodów sportowo – pożarniczych: Ochotniczej Straży Pożarnej w Lisich Jamach – gospodarzom, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lubaczowie, Zarządowi Oddziału Gminnego Związku ZOSP RP w Lubaczowie oraz Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Lisich Jamach, które przygotowały poczęstunek dla zawodników.

źródło: Gmina Lubaczów