Zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP Gminy Lubaczów

W niedzielę, 9 września, na boisku sportowym w Krowicy Hołodowskiej odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Lubaczów. Do udziału w zawodach zgłosiło się trzynaście drużyn, w tym: trzy Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, dwie Drużyny Pożarnicze Kobiet (grupa C) i osiem Drużyn Pożarniczych Mężczyzn (grupa A).

Głównym celem zawodów było mobilizowanie do szkolenia pożarniczego oraz popularyzacja wśród społeczności lokalnej zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Wszystkie drużyny rywalizowały w sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7x50m i 400 m dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz ćwiczeniu bojowym. Warto zaznaczyć, że oprócz szybkości w wykonywaniu zadań, liczyła się również precyzja, gdyż za błędne wykonania naliczane były punkty karne. Nad przestrzeganiem regulaminu zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie mł. bryg. Janusza Jabłońskiego, a sędzią głównym zawodów był mł. Bryg. Dariusz Stankiewicz.

Zawody zakończyły się następującymi wynikami:

 MDP Dziewczęta:

 1. Krowica Hołodowska 896,66

MDP Chłopcy:

 1. Krowica Hołodowska 879,84
 2. Basznia Dolna 878,97

Grupa C:

 1. Lisie Jamy 147,12
 2. Krowica Hołodowska 163,03

Grupa A:

 1. Basznia Dolna 112,87
 2. Młodów 128,00
 3. Szczutków 134,31
 4. Lisie Jamy 141,53
 5. Krowica Lasowa 143,60
 6. Załuże 153,86
 7. Basznia Górna 154,06
 8. Krowica Hołodowska 255,12

Pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe wręczył Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel, Kapelan Straży Pożarnych z Powiatu Lubaczowskiego ks. Sławomir Szewczak, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Krowicy Samej ks. Paweł Kruk, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP druh Krzysztof Szczybyło oraz V-ce Prezes Zarządu Oddziału Gminnego druh Bronisław Koczan.

Poczęstunek dla zawodników przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krowicy Hołodowskiej.

foto: własne oraz Gmina Lubaczów

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.