Manewry jednostek OSP w KSRG

19 listopada odbyły się Manewry Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśnicznego z powiatu lubaczowskiego. Ćwiczenia odbyły się na terenie zakładu przetwórczego w Suchej Woli, jest to jeden z kilku najnowocześniejszych zakładów w Polsce.

O 9.00 wszystkie jednostki zebrały się przed budynkiem Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie. Następnie w sali kongresowej zostały przedstawione zmiany, które dotyczą jednostek KSRG. Później zaś został przedstawiony plan całego budynku.

O ok 11.00 przyjechaliśmy w kolumnie na miejsce ćwiczeń, gdzie Prezes budynku oprowadził nas, a także objaśniał nam działanie poszczególnych komór i urządzeń.

O 11.35 rozpoczęły się ćwiczenia. Nasza jednostka dostała wezwanie do pożaru hali, gdzie znajdują się dwie osoby. Jako pierwsza pojawiła jednostka z Oleszyc, następnie SDH (drabina pożarnicza) z JRG Lubaczów, OSP Krowica Hołodowska, w późniejszym czasie OSP Cieszanów, Niemstów, Wielkie Oczy, Horyniec Zdrój, Narol, Cewków (kolejność losowa).

Naszym zadaniem było zasilić SDH, oraz zbudować linię zasilającą.

Po skończonych manewrach udaliśmy się na ciepły posiłek, a następnie każda z jednostek udała się do swoich remiz.

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.