W sobotni poranek 29 czerwca 2019 r. na  obiekcie sportowym „Moje boisko Orlik 2012” w Lisich Jamach siedem drużyn rozegrało Letni Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych 2019 o puchar Wójta Gminy Lubaczów.

Wspólną decyzją uczestników, po dokonanym losowaniu drużyny zostały podzielone na dwie grupy rozgrywkowe, które w swoich grupach rozgrywały mecze według systemu „każdy z każdym”.

W grupie I zagrały drużyny: J.S „STRZELEC” 2033 w Lubaczowie,  Strażacy Ochotnicy Gminy Lubaczów, Ratownictwo Medyczne w Lubaczowie Gminy Lubaczów,

W grupie II zmagania toczyły drużyny: Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie, 34 Batalion Lekkiej Piechoty Batalionu Obrony Terytorialnej WKU Jarosław (Wojska Obrony Terytorialnej), Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, Placówka Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju.

Turniej otworzył Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel, który wyraził swoje zadowolenie z przyjęcia zaproszenia do udziału w Turnieju przez drużyny z różnych instytucji.  Życzył wszystkim uczestnikom dobrej sportowej zabawy, zgodnie z zasadami fair play a najlepszym – zwycięstwa. Po przypomnieniu zasad i przedstawieniu kolejności rozgrywania meczy przystąpiono do gry.

Czas gry –  2 x 10 minut z 5-cio minutową przerwą.

W rozegranych spotkaniach padły następujące wyniki:

1. KP Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie x  Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie  –  0 : 0
  2. Wojska Obrony Terytorialnej x  Placówka Straży Granicznej  w Horyńcu-Zdroju x  – 2 : 2
  3. Strażacy Ochotnicy Gminy Lubaczów  x  J.S „STRZELEC” –  9 : 1
  4. KP Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie  x  Wojska Obrony Terytorialnej – 0 : 5
  5. Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie  x Placówka Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju  – 2 : 2
  6. Strażacy Ochotnicy Gminy Lubaczów  x  Ratownictwo Medyczne w Lubaczowie  – 8 : 1
  7. Placówka Straży Granicznej w Lubaczowie x Wojska Obrony Terytorialnej – 1 : 4
  8. KP Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie x Placówka Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju  – 3 : 3
  9. J.S „STRZELEC” x Ratownictwo Medyczne w Lubaczowie  – 2 : 10

Po podsumowaniu rozgrywek w meczach półfinałowych zagrały ze sobą  drużyny, które uzyskały następujące wyniki:

1. Strażacy Ochotnicy Gminy Lubaczów  x Placówka Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju – 2 : 5
  2. Wojska Obrony Terytorialnej x Ratownictwo Medyczne w Lubaczowie  – 4 : 1

O III miejsce Turnieju zawalczyły drużyny : Strażacy Ochotnicy Gminy Lubaczów x Ratownictwo Medyczne w Lubaczowie  oddając rzuty karne.

Zwyciężyła drużyna Strażaków Ochotników Gminy Lubaczów.

W meczu finałowym o I miejsce rywalizowały drużyny:

Placówka Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju x  Wojska Obrony Terytorialnej. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 3 : 3.

Wspólną decyzją drużyny przystąpiły do oddawania rzutów karnych w wyniku czego zwyciężyła drużyna Wojsk Obrony Terytorialnej (rzuty karne 5 : 6)

Finalny ranking drużyn przedstawia się następująco:

• I miejsce – Wojska Obrony Terytorialnej
  • II miejsce – Placówka Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju
  • III miejsce – Strażacy Ochotnicy Gminy Lubaczów
  • IV miejsce – Ratownictwo Medyczne w Lubaczowie
  • V miejsce – Placówka Straży Granicznej w  Lubaczowie
  • VI miejsce – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie
  • VII miejsce – J.S „STRZELEC” w Lubaczowie

W turnieju wyłoniono „Najlepszego strzelca” , którym został Kubas Grzegorz – zawodnik drużyny Wojsk Obrony Terytorialnej oraz „Najlepszego bramkarza”, którego wybrali sędziowie i kapitanowie drużyn. Został nim Zenon Tkacz – zawodnik  drużyny Ratownictwa Medycznego w Lubaczowie.

Wszystkie drużyny z rąk Wójta Gminy Lubaczów Pana Wiesława Kapla oraz Pani Jolanty Włoch – Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piłki nożne, natomiast drużyna zwycięska dodatkowo otrzymała okazały puchar. Nagrodzeni zostali również najlepszy strzelec oraz bramkarz odbierając okolicznościowe statuetki.

Wszyscy uczestnicy turnieju, zawodnicy, opiekunowie zespołów, kierownicy drużyn skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez gospodarza turnieju.

źródło: Gmina Lubaczów