23 września 2023r. odbył się III Bieg Graniczny zorganizowany przez Hufiec ZHP Lubaczów we współpracy i pod honorowym patronatem Placówki SG w Lubaczowie o Nagrodę Komendanta Placówki SG w Lubaczowie.

Mimo niepewnej pogody 18 patroli: w tym 7 patroli zuchów i 11patroli harcerzy wzięło aktywny udział. Z naszej szkoły uczestniczyły zuchy z 15 Gromady Zuchowej ,,Płonące Iskierki,’’ harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej im. Straży Granicznej. Każdy patrol zaliczył 5 punktów patrolowych odpowiadając na pytania z metodyki harcerskiej i wiedzy SG. Rywalizacja była świetną zabawą na zdrowo i sportowo, bo trzeba było pokonać trasę ponad 8 km. Wszyscy dali radę i wykazali się wysoką wiedzą. Nasza 9 DH im. Straży Granicznej zajęła I miejsce w kategorii harcerze i otrzymała Nagrodę Komendanta SG. 
Zarówno zuchy, jaki i harcerze jesteście wspaniali, pokonaliście piękną trasę pasem granicznym, jesteśmy z Was bardzo dumni. Do zobaczenia za rok w IV edycji. Dziękujemy druhnie hm. Annie Hawrylak i druhnie hm. Elżbiecie Oleszyckiej za opiekę nad drużynami oraz za zaangażowanie w organizacje biegu, za społecznie poświęcony czas.

Strażacy z naszej jednostki czuwali nad bezpieczeństwem całego wydarzenia. 

źródło: SP w Krowicy Samej