We wtorek  06.06.2023 r. w gminie Lubaczów odbył się pierwszy etap Kwietnego Biegu, organizowany na pamiątkę  pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski z 1979 roku i pielgrzymki do Lubaczowa z 1991 roku. Mottem Biegu jest cytat Jana Pawła II: „Nie bójcie się słabości człowieka ani jego wielkości! Człowiek zawsze jest wielkim, także w słabości.”

Pierwszy etap tegorocznej odsłony był skierowany głównie do dzieci i młodzieży szkolnej. 105 uczniów tym razem przejechało rowerami trasę od Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej do „Pięciu sosen”. Część artystyczną Kwietnego Biegu przygotowali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie.  Na drogę pobłogosławił uczestników ksiądz Sławomir Zawada, a na mecie czekał na nich poczęstunek i loteria fantowa.

Nad bezpieczeństwem sportowego wydarzenia czuwali Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, Straż Leśna z Nadleśnictwa Lubaczów, Straż Graniczna z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie oraz Strażacy – Ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krowicy Hołodowskiej. Wszystkim tym służbom bardzo dziękujemy. Słowa podziękowań kierujemy także do Pani Dyrektor i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej za pomoc w organizacji edycji skierowanej do dzieci i młodzieży, a także do Pani Dyrektor i nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie za przygotowanie części artystycznej.

Gmina Lubaczów