Powiatowe Święto Strażaka w Nowinach Horynieckich

To już wieloletnia tradycja- z okazji przypadającego 4.maja każdego roku wspomnienia św. Floriana- patrona strażaków, strażacy ochotnicy z powiatu lubaczowskiego spotykają się na wspólnej modlitwie w Nowinach Horynieckich i uroczystym apelu. Tak też było i w tym roku 14 maja.

Mszę świętą w kaplicy leśnej w Nowinach Horynieckich w intencji strażaków ochotników sprawował ks. Piotr Ciećkiewicz, obecnie kapelan strażaków powiatu hrubieszowskiego wraz z ks. Sławomirem Szewczakiem, kapelanem strażaków OSP powiatu lubaczowskiego i ojcem Waldemarem Czerwonką z Horyńca.  Po nabożeństwie uczestnicy przejechali do Horyńca Zdroju, gdzie w parku zdrojowym zorganizowano oficjalną część święta. 

W obchodach- oprócz licznie zgromadzonych strażaków ochotników z całego powiatu lubaczowskiego- uczestniczył także m.in. poseł Mieczysław Kasprzak, starosta lubaczowski Józef Michalik, zastępca komendanta PSP w Lubaczowie mł. bryg. Janusz Jabłoński,a także przedstawiciele innych służb mundurowych, w tym Policji, Leśników czy Straży Granicznej. 

Poseł Mieczysław Kasprzyk zaznaczył, że jak na razie tradycje strażackie przechodzą z pokolenia na pokolenie i dlatego służba w ochotniczej straży pożarnej wciąż cieszy się poważaniem i zainteresowaniem.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia dla strażaków.

Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali:

 1. Dh Henryk Pacuła
 2. Dh Zygmunt Tęcza
 3. DH Tomasz Rodzeń
 4. Dh Edward Komenda
 5. Dh Władysław Stankiewicz
 6. Dh Józef Łakomy
 7. Dh Czesław Nieckarz               
 8. Dh Bogdan Dorota
 9. Dh Jerzy Senyk

Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali:

 1. Dh Waldemar Rębisz
 2. Dh Marcin Wańkowicz
 3. Dh Janusz Kowalski
 4. Dh Jerzy Kołodziej
 5. Dh Małgorzata Krzyczkowska
 6. Dh Szczepan Szydłowski

Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali:

 1. Dh Dorota Sadlej                
 2. Maciej Pytel                        
 3. Mateusz  Margol
 4. Dh Adam Machlan
 5. Dh Piotr Kamiński

Odznaką „Strażak Wzorowy” zostali odznaczeni:

 1. Dh Katarzyna Ozimek   
 2. Dh Maciej Kisz                 
 3. Dh Łukasz Żukowicz
 4. Dh Piotr Mazurkiewicz
 5. Dh Łukasz Bronhard
 6. Dh Janusz Hanus

Uroczystości zakończył piknik strażacki.

Tekst i foto: Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.