Uroczysta Gala programu grantowego „Moje miejsce na ziemi”

W środę, 9 października, w Muzeum Cynku Walcownia w Katowicach odbyła się uroczysta Gala II edycji programu grantowego „Moje miejsce na ziemi”. Spośród 2100 złożonych wniosków, wyłoniono laureatów, wśród których znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna z Krowicy Hołodowskiej oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Krowicy Hołodowskiej. Delegacje strażaków i pań z KGW odebrały z rąk członków Zarządu Fundacji ORLEN gratulacje i pamiątkowe dyplomy.

Nagrodzone projekty dotyczą pogłębiania współpracy oraz integracji wśród mieszkańców. Projekt pod nazwą „100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Krowicy Hołodowskiej” zakłada wydanie albumu okolicznościowego, przygotowanego przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, w oparciu o materiały będące w posiadaniu najstarszych strażaków.

Projekt pod nazwą „Kucharki-zielarki” zapewni paniom z koła gospodyń udział w warsztatach, w czasie których poszerzą swoją wiedzę na temat właściwości ziół leczniczych, a następnie zagospodarują własny ogródek zielarski.

Zwycięskie projekty są wynikiem wsparcia, jakie PKN ORLEN i Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” udziela lokalnym społecznościom. Laureaci II edycji programu grantowego będą realizowali swoje pomysły do 14 czerwca 2020 roku.  

AC

Może Ci się spodobać:

Komentowanie wyłączone.